02122716935 - 02122716955 info@drdaneshmand.com

اوردوز Overdose

اوردوز Overdose

در این مقاله، دکتر رضا دانشمند ، روانپزشک و روان درمانگر اعتیاد قصد داریم در مورد اوردوز و وضعیت افراد بعد از این تجربه ی ناخوشایند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اوردوز چیست

اوردوز یا بیش مصرفی حالت است که در آن فرد با مصرف مقدار بسیار زیادی از مواد مخدر دچار مسمومیت و حتی مرگ می گردد.

البته این اتفاق فقط مختص افراد مصرف کننده ی مواد مخدر نیست و بسیاری از اشخاصی که از داروهای مختلف به میزان زیاد استفاده می کنند نیز دچار اوردوز می شوند.

در ادامه می خواهیم در مورد شایع ترین اتفاقی که بعد از اوردوز و جان سالم به در بردن از آن برای افراد می افتد، به شما عزیزان توضیحاتی را ارائه کنیم.

بعد از اوردوز

مطالعه ای جدید نشان می دهد که:

بیش از 90 درصد از بیماران مبتلا به درد مزمن، حتی پس از اوردوز (Overdose) نیز داروهای مخدر تجویزی مصرف می کنند.

این مطالعه که در مجله Annals of Internal Medicine منتشر شده است، به این نکته می پردازد که این بیماران در معرض خطر اوردوز مجدد هستند.

محققان در این پژوهش از داده های شرکت های بیمه ای گوناگونی استفاده کردند.

مجموعاً دیتابیس آن ها شامل اطلاعات پزشکی 50 میلیون بیمار در طول 12 سال بود.

این پژوهشگران در بررسی های خود 3000 بیمار را شناسایی کردند که با مصرف داروهای مخدر (با نسخه تجویزی)، که برای درمان دردهای مزمن آن ها تجویز شده بود، اوردوز کردند که البته این اتفاق منجر به مرگ آن ها نشده بود و جان سالم به در برده بودند.

بررسی ها نشان دادند که 91 درصد از این بیماران حتی پس از اوردوز نیز به مصرف این داروها ادامه می دهند.

علاوه بر این، داده ها نشان می دهند که 70 درصد این بیماران داروهای مخدر خود را پس از اوردوز از همان متخصصی دریافت کردند که قبل از اوردوز نیز به او مراجعه می کردند.

مطالعات پیگیری که طی مدت زمان دو سال انجام شد، نشان می دهد بیمارانی که پس از اوردوز، به مصرف داروهای مخدر با تجویز متخصص ادامه می دهند، دو بار بیشتر از کسانی که مصرف ان دارو ها را ادامه نمی دهند در معرض اوردوز مجدد هستند.

یافته های حاصل این پژوهش می تواند چالشی را پیش روی متخصصانی قرار دهد که به درمان دردهای مزمن با استفاده از داروهای مخدر می پردازند.

مقالات مرتبط

اعتیاد زنان

اعتیاد زنان

اعتیاد زنان اعتیاد می تواند همه ی اشخاص در هر سن و از هر جنس را تهدید کند. اعتیاد زنان مشکلی است که شیوع و نگرانی ها در مورد آن در سال های گذشته بیشتر شده است. دکتر رضا دانشمند ، روانپزشک و روان...

اعتیاد به بازی های اینترنتی

اعتیاد به بازی های اینترنتی

اعتیاد به بازی های اینترنتی دکتر رضا دانشمند : الکلیسم بیماری مزمنی است که به دلیل مصرف بیش از حد مقادیر الکل تغییراتی در مغز بوجود می آورد. تحقیقات نشان می دهند که این تغییرات کارکردی مغز، در...

افسردگی عود کننده ؛ چرا نمی توانم سیگار را ترک کنم ؟

افسردگی عود کننده ؛ چرا نمی توانم سیگار را ترک کنم ؟

افسردگی عود کننده ؛ چرا نمی توانم سیگار را ترک کنم ؟ دلایل مختلفی وجود دارند که باعث جلوگیری از موفقیت ترک سیگار افراد می گردند. یکی از این دلایل می تواند افسردگی عود کننده یا برگشتی باشد. دکتر رضا...

بهترین مرکز درمان اعتیاد در تهران

بهترین مرکز درمان اعتیاد در تهران

10 ویژگی یک مرکز درمان اعتیاد پیش از انتخاب و مراجعه به یک مرکز درمانی ضروری است که مراجعین به چند نکته اصلی درمورد مرکز و امکانات و خدمات آن توجه کنند تا انتخاب درست‌ تری داشته باشند. در زیر به ده...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =